Jak stworzyć bazę danych w DirectAdmin?

Bazy danych służą do przechowywania informacji dla wielu systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress czy PrestaShop. Przy ręcznej instalacji tych systemów i wielu innych, konieczne jest utworzenie bazy przed instalacją i podanie danych logowania do niej w tym procesie. W SeoHost większość skryptów zainstalujesz jednak poprzez automatyczny instalator "Instalatron", który stworzy bazę danych automatycznie. Proces instalacji na podstawie WordPressa jest przedstawiony w artykule na naszej stronie pomocy.

Logowanie do DirectAdmin

Logowanie do DirectAdmin odbywa się poprzez login i hasło tworzone automatycznie po założeniu serwera, jeśli oczywiście nie zmieniłeś dotąd hasła. Adres logowania można znaleźć w szczegółach serwera w panelu klienta lub w mailu z danymi do serwera. W przypadku braku danych, można je zresetować w panelu klienta, poradnik odnośnie tej operacji znajdziesz tutaj.

Tworzenie nowej bazy danych w DirectAdmin

Po zalogowaniu przejdź do Zarządzaj -> Zarządzanie MySQL.

Tworzenie bazy - zarządzanie MySQL

Zobaczysz listę aktualnie utworzonych baz danych, zaraz nad nią jest opcja "Utwórz nową bazę danych", kliknij w tę opcję.

Tworzenie nowej bazy danych

Pojawi się okno tworzenia bazy. Musisz uzupełnić wszystkie pola, czyli nazwę bazy, użytkownika bazy i hasło. Można zaznaczyć opcję, aby użytkownik miał taką samą nazwę jak nazwa bazy danych. Po uzupełnieniu odpowiednich pól, kliknij "Utwórz bazę danych".

Tworzenie nowej bazy - konfiguracja bazy

Po zapisaniu zostanie wyświetlony komunikat o pomyślnym utworzeniu bazy danych wraz z danymi dostępowymi. 

Tworzenie bazy - komunikat z danymi

To końcy cały proces. Baza jest gotowa i można zacząć prowadzić na niej niezbędne operacje.

Podsumowanie

Proces tworzenia nowej bazy danych jest szybki i nieskomplikowany. Wiedza na ten temat przydaje się w głównej mierze przy ręcznej instalacji systemów zarządzania treścią na stronie, gdzie konieczne jest podane danych logowania do bazy.